AKTUÁLNĚ
----------------------------------------------------------
Naše ordinace nabízí bezplatné ošetření ukrajinských dětí, které přijely v souvislosti se současnou situací. Pokud o takovém dítěti víte, předejte prosím kontakt: telefon 495 593 916, detskylekar-trebechovice@seznam.cz
В нашій ординції є можливість безкоштовно обстежити дітей з України ,які приїхали у звязку з даною ситуацією .Якщо знаєте таких дітей, будь ласка передайте їм номер телефону 495593916, detskylekar-trebechovice@seznam.cz
----------------------------------------------------------

6.1.2022 zahájíme i v naší ordinaci očkování proti infekci covid 19.
Očkovat budeme v případě zájmu rodičů děti od 5-11 let i osoby starší 12 ti let. Po předchozí domluvě lze naočkovat i dospělé (rodiče doprovázející děti).

Je potřeba se objednat - telefonicky nebo mailem.
 

Očkovat budeme vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer.

- u dětí ve věku od 5 do 11 let vakcínou Comirnaty 10 mikrogramů/dávku - aplikuje se 0,2 ml do svalu paže

- u dětí starších 12-ti let a dospělých vakcínou Comirnaty 30 mikrogramů/dávku - aplikuje se 0,3 ml do svalu paže

- u obou věkových skupin se podávají 2 dávky očkování s odstupem 21 dnů.

Vzhledem k tomu, že balení vakcín jsou vícedávková (1 balení pro 10 osob u vakcíny pro věk 5-11 let a 1 balení pro 6 osob u vakcíny pro věk od 12 let), je potřeba se k očkování předem objednat

Není potřeba předchozí registrace k očkování v centrálním registračním systému.
--------------------------------------------------------------------
Aktuální informace o infekci koronavirem jsou dostupné na stránkách Krajské hygienické stanice Hradec Králové:  www.khshk.cz
--------------------------------------------------------------------

Informace o provozu ordinace od 1. 3. 2021:

Vážení rodiče, milí pacienti,

v souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací Vám přinášíme informace o chodu ordinace a zároveň si Vás dovolujeme požádat o spolupráci.

1. Ordinace zůstává otevřená, ordinujeme dle běžné ordinační doby. O případných změnách ordinačních hodin Vás informujeme prostřednictvím webu ordinace.

Domluvené termíny vyšetření či očkování dětí zůstávají v platnosti.

2. Žádáme všechny příchozí o dodržování ochrany dýchacích cest - dospělí a dospívající od 15-ti let použití respirátoru, děti od 2 let chirurgické roušky. Je potřeba mít zakrytá ústa i nos a ponechat sobě a dítěti tuto ochranu po dobu pobytu v ordinaci – včetně čekárny.

Zároveň prosíme o dezinfekci rukou při vstupu do čekáren i při odchodu – dezinfekční roztoky jsou v popsaných dávkovačích nad umyvadly.

3. Prosíme o předchozí objednání k vyšetření – telefonicky – nejlépe ráno 7:00 - 7:30 hod.- na telefonním čísle 495 593 916. Snažíme se plánovat časy vyšetření všech pacientů, k zamezení kontaktů na minimum.

Samozřejmě vyšetřujeme i děti Covid pozitivní či v riziku onemocnění Covid (v karanténě).

4.Při konzulataci problémů , které nejsou urgentní prosíme využijte komunikaci e-mailem či prostřednictvím sms na telefonní čislo 724 206 242 . V průběhu dne se ozveme .

5. Zároveň prosíme - v době dopoledních ordinačních hodin volejte pouze na pevnou linku ordinace – 495593916.

6. Pokud mělo Vaše dítě rizikový kontakt a je třeba vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 metodou PCR, kontaktujte nás, prosím, telefonicky. Odešleme žádanku k tomuto vyšetření. Vyšetřují se pacienti všech věkových kategorií, včetně batolat a kojenců. Děti nemusí mít příznaky onemocnění , nicméně mohou být infekční a přenášet onemocnění . V odstupu od onemocnění Covid – 19 mohou u dětí nastat závažné komplikace a proto je důležitá znalost o případné pozitivitě na nový typ koronaviru.

7. K zajištění minimalizace kontaktů stále žádáme, aby s dítětem přicházel na vyšetření pouze jeden dospělý doprovod.
 

Děkujeme za pochopení a spolupráci.
Opatrujete se !
Kateřina Novotná a Jana Mrázová