AKTUÁLNĚ

----------------------------------------------------------------------------------------
Aktuální informace o infekci koronavirem jsou dostupné na stránkách Krajské hygienické stanice Hradec Králové:  www.khshk.cz
-----------------------------------------------------------------------------------------

Aktuální informace o provozu ordinace od 1.9.2020:

1. Ordinace funguje dosud dle běžných ordinačních hodin . Prosíme rodiče, pacienty o předchozí telefonickou domluvu času vyšetření – snažíme se zamezit nadměrnému hromadění pacientů v čekárně.

2. Prosíme o dezifenkci rukou po vstupu do čekárny – dezinfekce je v označených dávkovačích nad umyvadly.

3. Od 1. září je povinné nošení roušek ve zdravotnických zařízeních , mimo vyjímky dle vyhlášky . Jednorázovou roušku je možné zakoupit v ordinaci ( 10,- Kč/kus).

4. Do čekárny i ordinace doprovází 1 dítě 1 dospělý.

5. Pokud je Vaše dítě nachlazené, má rýmu, kašel, zvýšenou teplotu nebo průjem, nechte ho doma celkem 10 dní a omezte jeho i Vaše kontakty s rizikovými skupinami -prarodiče, vážně nemocní . Podávejte léčbu dle příznaků volně dostupnými léky a vitamíny. Pokud potřebujete vystavit OČR – „ošetřování“, ozvěte se telefonicky do ordinace. Pokud je dítě po 10-ti dnech bez obtíží, může zpět do kolektivu. Omluvenku vystavují rodiče. Samozřejmě můžete využít možnost konzultace stavu dítěte telefonicky nebo mailem.

6. Pokud se stav Vašeho dítěte zhorší a bude třeba vyšetření lékaře, ozvěte se telefonicky do ordinace, domluvíme čas vyšetření, případně vystavíme elektronickou žádanku na vyšetření Covid 19.

7. Pokud Vás bude kontaktovat Krajská hygienická stanice nebo škola, že Vaše dítě bylo v rizikovém kontaktu, ponechte dítě doma v karanténě. Karanténa trvá celkem 10 dní od posledního rizikového kontaktu. Informujte nás telefonicky, domluvíme další postup a testování na Covid 19 k ukončení karantény.

8. Testovat na Covid 19 je vhodné pouze pacienty indikované – o indikaci rozhoduje lékař nebo hygienická služba.

9. Kdykoliv s námi můžete konzultovat obtíže Vašeho dítěte telefonem či e-mailem.
 

Opatření jsou určena k ochraně Vás, Vašich dětí a také nás, abychom udržely provoz ordinace.
Děkujeme Vám všem za spolupráci.

Kateřina Novotná a Jana Mrázová